Ho Či Minovo Město

15. leden 2016 | 09.07 |
› 

Saigon 01

Větnam prochází obdobím významného ekonomického růstu. Vietnam bohatne. V centrech větších měst rostou mrakodrapy. Dominantou centra Ho Či Minova Města je tento mrakodrap.

Saigon 02

Uvnitř jsou obchody, kanceláře. Za 200 000 Dongů se může vyjet na vyhlídku.

Saigon 03

Saigon 04

Saigon 05

Náměstí se sochou Ho Či Mina. Za ním Radnice. V okolí luxusní obchody a hotely.

Ho_Chi_Minh_1946

(18990 - 1969)

Po vyhlášení nezávislé Vietnamské demokratické republiky 2. září 1945 byl až do své smrti zvolen prvním prezidentem Severního Vietnamu. Byl dlouhá léta pracovníkem Kominterny a mnoho let žil v Moskvě a Paříži. Byl plně odpovědný za osvobození Vietnamu od francouzské nadvlády a nastolení socialistického režimu v Severním Vietnamu i represi proti odpůrcům nezávislosti a socialismu. Umělecky se projevoval především jako básník. Mimo jiné se proslavil svou skromností, když, místo v paláci bývalého francouzského guvernéra, bydlel v domku jeho zahradníka. 8. května 1978 přejmenovali vietnamští komunisté v rámci vytváření kultu osobnosti Saigon, bývalé hlavní město Jižního Vietnamu, na Ho Či Minovo Město. (Wikipedie)

Saigon 06

Muzeum. I když vstupné bylo velice mírné, už jsem neměl sílu ho navštívit.

Saigon 07

Opera. V okolí francouzská koloniální architektura.

Saigon 08

Nalevo je katedrála Notre Dame a napravo je hlavní pošta od Gustava Eiffela.

Saigon 09

Palác nezávislosti. Nečekal jsem na otevírací dobu, protože jsem očekával, že v interiéru je především propagace komunistické ideologie.

Saigon 10

Navštívil jsem Muzeum války.

Saigon 11

Na dvoře mě zaujaly ukázky ukořistěné vojenské techniky.

Saigon 12

Uvnitř: křivdy, útisk, teror, bezpráví Američanů, hrdinství, odvaha, vítězství Vietnamců. V těchto klecích Ametičani drželi zajatce. Hrozné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře