San Francisco

19. srpen 2015 | 11.09 |

San Francisco 01

Jsme v San Franciscu :-)

San Francisco 02

Zaparkovali jsme v Oaklandu nedaleko přístavu, chtěli jsme přejet trajektem do centra San Francisca. To se nám nepodařilo, přijeli jsme vlakem. Všichni průvodci nás varovali - nejezděte do centra autem, "najít v centru San Francisca volné parkovací místo je těžší, než najít pravou lásku"

San Francisco 03

San Francisco je označováno za jedno z nejkrásnějších měst USA.

San Francisco 04

Union Square a okolí je známé pro řadu obchodů, obchodní domy, butiky, hotely a také divadla. 

San Francisco 05

Čínská čtvrť leží severozápadně od Finanční čtvrti, začala postupně vznikat ve druhé pol. 19. st. migrací čínských dělníků a námořníků. Ve 20. st. ji postupně začali doplňovat Korejci, Vietnamci, Thajci a Laosané. 

San Francisco 06

Při procházce Čínské čtvrti jsme zahledli Transamerica Pyramid, nejvyšší a možná nejzajímavější budova ve městě, vysoká 260 metrů. Tady je vyfocená "z profilu", takže nejsou vidět "křidélka", která mimo jiné chrání budovu při zemětřeseních.

San Francisco 07

V Čínské čtvrti je spousta obchodů se suvenýry, my jsme ale měli chuť na kafe

San Francisco 08

To se nám nakonec podařilo v jedné z bočních ulic. Návštěvníci byli jenom Číňané, mluvili spolu čínsky, popíjeli čaj. Zavzpomínali jsme na náš výlet do Číny, jak jsme i tam všude hledali kafe :-)

San Francisco 09

Čtvrt Nob Hill tvoří typické dvoupatrové domy.

San Francisco 10

Tady jsme potkali tramvaj - lanovku :-) Cable Car do kopců pomáhají lana natažená napříč celou trasou. První lanovka vyjela v roce 1873. Tramvaje umožňují adrenalinovou jízdu na stupínkách po bocích. Slouží převážně turistům. Denně přepraví 6400 osob.

San Francisco 11

Ze čtvrti Nob Hill jsou pěkné výhledy na město.

San Francisco 12

Tady se jsme svažovali k Marina District.

San Francisco 13

Původně rybářský přístav je dnes jedním z turistických center San Francisca. 

San Francisco 14

Z pier 39 a 41 odplouvá lodní doprava po Sanfranciském zálivu a výletní lodě. Centrum nákupů, restaurací, rychlých občerstvení a obchodů se suvenýry.

San Francisco 15

Na Pier 39 byla vyhlídka na slunící se lachtany.

San Francisco 16

V malém muzeu byla mapa, kde po světě se vyskytují lachtani. Zaujalo mě, že jsem nedávno pozoroval jejich sourozence v Namibii.

San Francisco 17

Pěkná fotka, že? Ale přiznávám, že jsem ofotil plakát v muzeu.

San Francisco 18

Z Pier 39 je výhled na ostrov Alcatraz. Je asi 2 km od pobřeží. Od roku 1850 tam byla obranná pevnost, která později sloužila jako vojenská věznice. Od roku 1934, do roku 1963 tady byla federální věznice. Dnes už slouží pouze jako turistická atrakce.

San Francisco 19

Most Golden Gate je jeden z nejdelších a neznámějších vysutých mostů na světě. Stavěl se 1933 až 1937. Délka 2 737,4 metrů. Výška 227,4 metrů. Volná výška 67 metrů. Denní průjezd 110 000 aut. 

Zajímavost: Veškerá sláva za most Golden Gate padla na bedra stavitele Josepha Strausse. A to navzdory tomu, že obrovskou zásluhu na konstrukci mostu měl hlavní inženýr Ellis. Strauss totiž Ellise ještě v počátcích stavby propustil s tím, že ji svými propočty jen zdržuje a prodražuje. Stavbě oddaný Ellis však dál ve své práci pokračoval, a to i bez nároku na mzdu. Za svého života se docenění nedočkal, v roce 2007 mu však byla přiznána hlavní zásluha za konstrukci mostu. (Wikipedie)

San Francisco 20

Při cestě zpět jsme našli v cetru San Francisca volné parkovací místo! (Pravá láska existuje :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře