Bryce Canyon

16. srpen 2015 | 09.34 |

Bryce Canyon 01

Už příjezd byl zajímavý ...

Bryce Canyon 02

Ale samotný Bryce Canyon nás ohromil a nadchnul.

Bryce Canyon 03

Z plošiny se nám otevřel pohled na nevídaně rudou krajinu, plnou měkkých pískovcových jehel. Jehly hrají všemi odstíny červených a hnědých barev. Pískovcové jehly, které staří indiáni je nazývali hoodoos - stojící muži, vznikly po tisíciletém působení eroze, způsobené větrem a vodou. Po dlouhodobém působení eroze zůstali mnozí, jako velké osamocené věže.

Bryce Canyon 04

Měli jsme docela problém zaparkovat, ale nakonec se nám to podařilo na místě zvaném Sunset Point. Vydali jsme se po hraně údolí na tzv. Rim Trail.

Bryce Canyon 05

Měnil se úhel pohledu, úhel sluníčka. Pozorovali jsme, že dole, mezi věžemi, jsou cesty. Zahlédly jsme i několik turistů.

Bryce Canyon 06

Tam dolů musíme také. Naštěstí jsme potkali rangera, který nám poradil, že se můžeme k Sunset Pointu vrátit přes dno kaňonu, ale bez vody, ať to v žádném případě neriskujeme, protože tam je mnohem větší teplo než tady na hraně. Proto jsme Shuttle busem dojeli zpátky na Sunset Point, pořádně se napili, a vydali se na menší okružní cestu na dno kaňonu, mezi hoodoos.

Bryce Canyon 07

Vycházka - Navojo Loop Trail - měla asi 3 km, byla zkopečka a dokopečka, a dole bylo opravdu docela teplo - potkali jsme tam Čechy (ale my Češi se k sobě moc nehlásíme)

Bryce Canyon 08

Bryce Canyon 09

Bryce Canyon 10

Tady někde se cesta zlomila a začali jsme šlapat do kopečka, zpátky na hranu.

Bryce Canyon 11

Bryce Canyon 12

Bryce Canyon 13

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře