Salt Lake City

16. srpen 2015 | 08.52 |

Sal Lake City 01

Tak podle tohoto jezera dostalo Salt Lake City v roce 1847 svoje jméno.

Sal Lake City 02

Slané jezero je největší jezero na sever od Mississipi. Je 4 až 8x slanější než oceán.

Sal Lake City 03

Tak jsem si oblékl svoje krásné nové plavky (nebyl tam skoro nikdo, kdo by je obdivoval :-) a vyrazil se vykoupat. Musel jsem jít poměrně daleko, protože vody bylo stále jenom po kotníky.

Sal Lake City 04

Ten světlejší puntík vpravo nahoře - to jsem já :-) Ze snímku není zcela patrné, že jsem se položil na záda, a aniž bych si nějak pomáhal rukama nebo nohama, tak voda mě sama nadnáší, a já se "rochním". Po mě na to přišli i ti 4 turisté z Ruska a 2 z Číny.

Sal Lake City 05

Salt Lake City je hlavní město státu Utah, má přezdívku "Křižovatka západu". Žije v něm necelých 200 000 obyvatel, ale celá aglomerace má asi 2 miliony.

Sal Lake City 06

Salt Lake City je hlavní město Mormonů. Musím se přiznat, že v tom mám trochu zmatek, kdo je zakladatelem jejich víry. Možná, že je to Brigham Young (jak uvádí moje oblíbená Wikipedie) nebo Joseph Smith, který má všude sochy - tady se potkal se svou pozdější ženou v zahradě.

Sal Lake City 07

Mormoni zde mají unikátní pěvecký sbor  - Mormon Tabernacle Choir. V této budově je obdivuhodná akustika. Byli jsme tady se skupinou Číňanů, díky kterým jsme byli svědky ukázek zpěvu, trali noviny, padali mince...

Sal Lake City 11

V té budově nalevo je hlavní muzeum a chrám.

Sal Lake City 08

Všude byli mladí usměvaví lidé, kteří se velice přívětivě dotazovali odkud jsme. Naštěstí / bohužel se jim nepodařilo sehnat českého průvodce, aby nám vysvětlil všechny přednosti mormonské víry.

Sal Lake City 09

Když jsem tady byl minule, tak na nás Ježíš promluvil česky. Protože teď jsme tedy byli 2 Češi v davu Číňanů, tak na nás promluvil čínsky.

Sal Lake City 10

Prošli jsme centrem města. Byla neděle, skoro všude bylo zavřeno. Klid. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře