Chicago

15. srpen 2015 | 09.38 |

Chicago 03

Pro mě je symbolem Chicaga vlak metra, který v centru jezdí po vysuté dráze, mezi mrakodrapy.

Chicago 01

Chicago leží u Michiganského jezera. Mezi hradbou mrakodrapů a břehem jezera je park a přístav. V parku nás nadchla tato zrcadlová "koule"

Chicago 02

Přitahovala, nás turisty, jako magnet, a byla to radost, pozorovat odrazy města a jezera na deformovaném zrcadlovém povrchu.

Chicago 04

Chicago má asi 10 milionů obyvatel, je 3. největší město USA

(1 - New York, 2 - Los Angeles)

Chicago 05

Díky svému množství parků se přezdívá "City in the garden". V našem parku se chystalo letní kino.

Chicago 06

Chicago vyrostlo díky tomu, že leží na strategickém místě. Veškeré zemědělské produkty ze Středozápadu a Velkých prérií se dovážejí právě do Chicaga na zpracování. Jsou zde velké mlýny a jatka. Kromě potravinářského průmyslu se v Chicagu daří hlavně výrobnímu průmyslu (strojírenství, hutnictví, chemie, spotřební elektronika) a dále Hi-Tech průmyslu a průmyslu informačních technologií. Za posledních pět let v Chicagu vzniklo nebo se sem přesunulo velké množství průmyslových firem a výroben (např. společnost Boeing ze Seattlu).

Chicago je i námořním přístavem, protože velké lodě sem mohou připlout vodní cestou, řekou svatého Vavřince až z Atlantiku. Navíc je Chicago spojené i několika průplavy s Mississippi, tudy se lodě dostanou do New Orleans a do Mexického zálivu. Různými směry vede z Chicaga 27 železničních tratí, kterými vlaky dovážejí a vyvážejí uhlí, železnou rudu, ocel a chemické a potravinářské výrobky.

Chicago 07

Nějak se mi nepodařilo vyfotit Sears Tower, která byla s výškou 442 nejvyšší budou USA, než ji překonala Freedom Tower v New Yorku.

Chicago 08

Ze všech muzeí, které Chicago nabízí jsme si vybrali přírodovědné Field Museum.

Chicago 09

Sue - nejkompletnější kostra Tiranosaura Rex

Chicago 10

Vstupné do muzea je poměrně vysoké, ale jeho nabídka je ohromující. Byli jsme tady skoro celý den, navštívili jsme stálé i dočasné výstavy, viděli jeden 3D film (vybrali jsme si film o Galapágách)

Chicago 11

Je tady několik naučných cest. Toto je obrázek z cesty do pravěku. Tato cesta končila tvrzením, že teď zažíváme sedmou apokalipsu, která zásadně změní podmínky k životu na zemi.

Chicago 12

Toto je kostra praještěra Edaphosaurids

Chicago 13

Takovýchto detailů je ve Field museu 20 milionů

Chicago 15

Na Sibiři nalezená mumie mláděte dinosaura

Chicago 16

Toto jsou artefakty z historie Nigerie, památky na krále Oba

Chicago 17

Aztécké památky

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře