Windhoek

1. listopad 2014 | 08.12 |
› 

windhoek 01

Windhoek (původně namašsky Ai-Gams, německy také Windhuk) je hlavní město Namibie. Má asi 230 000 obyvatel.

windhoek 02

My jsme tady strávili pouze jedno pozdní odpoledne. Prošli jsme si hlavní třídu. Tady byla hlavní atrakcí hodinová věž.

windhoek 03

Národní umělecká galerie – jsou zde vystaveny ukázky prací současných namibijských umělců, některé na prodej. Jsou zde k vidění i tradiční umělecké artefakty.

Na první pohled vás zaujme zářivě barevné oblečení zdejších obyvatel, které ostře kontrastuje s usedlými barvami Evropanů. Centrum Windhoeku se vyznačuje pestrou směsicí moderních výškových budov a dobových staveb.   

windhoek 04

Ve městě je sídlo katolického arcibiskupství a anglikánského biskupství a univerzita.

Christuskirche (Kostel Ježíše Krista). Tento německý luteránský kostel je bezesporu nejvýraznějším orientačním bodem v celém Windhoeku. Kostel působí skoro pohádkovým dojmem a patří k místům, které se vám vryjí do paměti. Je to neobvyklá budova, postavená z místního pískovce. Architektem Gottliebem Redecker se nechal ovlivnit románským, neogotickým a art-nouveau styly a vytvořil vskutku zajímavé dílo. Okna, zdobená barevnou skleněnou mozaikou kostelu věnoval císař Vilém II. Základní kámen kostela byl položen v r. 1907 a dokončen byl v roce 1910. Hlavní chrámová věž měří 132 stop. Oltář – Lazarovo vzkříšení – je kopií proslulého Rubensova díla.

windhoek 05

Omlouvám se, ale my jsme toho ve Winhoeku více nestihli. Neviděl jsem sousoší se 33 meteority, nevím, jestli jsem minul Národní muzeum v budově Alte Feste, ale rozhodně jsem ho nenavštívil :-(

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře