Canterbury

22. říjen 2014 | 20.49 |

Canterbury 10

Katedrála, nacházející se v Canterbury, je jednou z nejstarších a nejznámějších dochovaných křesťanských staveb v Anglii a je součástí světového dědictví. Je také katedrálou Arcibiskupa canterburského, vedoucího představitele Anglikánské církve.

Canterbury 00

Augustin založil katedrálu roku 602 a věnoval ji Ježíši Kristovi.

Canterbury 04

Důležitým momentem v historii katedrály byla vražda Tomáše Becketa v severovýchodní příčné lodi 29. prosince 1170 vojáky Jindřicha II. Tento král měl časté spory s Becketem a uvádí se, že prohlásil "Kdo mě zbaví tohoto nezkrotného kněze?". Jeho vojáci toto zvolání vzali doslova a Becketa zavraždili v jeho vlastní katedrále.

Canterbury 06

Canterbury 07

Dalšími významnými osobnostmi pohřbenými v katedrále jsou Jindřich IV. Anglický s chotí.

Canterbury 03

Canterbury 08

Tady cítíte britskou historii. Vstupné je ale přes 10 Liber.

Canterbury 11

Po prohlídce katedráli jsem se vydal do vlastního města. Prošel jsem si centrum, navštívil některé obchody a došel jsem k hradu

Canterbury 12

Jméno Canterbury pochází ze staroanglického Cantwarebyrig, které znamenalo pevnost obyvatel Kentu. Krátce po vpádu Normanů byla v Canterbury vybudována tvrz, která byla brzy nahrazena kamenným hradem jehož pozůstatky se dochovaly doposud.

Canterbury 13

Canterbury 14

Mimo informační cedule popisující historii hradu jsme tady objeviloi i tento zajímavý model

Canterbury 15

Ale dost už bylo historie

Canterbury 16

Cestou zúět do středu města mě zaujal tento výjev připomnělo mi to loďky v Cambridge. Ale začínalo pršet, tak jsem se musel někam schovat

Canterbury 17

Takto vypadá klasický bar

Canterbury 18

a takto nějak vypadá pivo za 5 Liber. Je kousek nad míru, nemá pěnu a není přechlazené :-) Dal jsem si dvě,. Vždyť jsem na dovolené. Vždyť jsem ve své milé Velké Británii :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře