Autoschtadt Wolfsburg

14. říjen 2014 | 22.16 |

Autoschtadt Wolfsburg 01

Hned vedle výrobní továrny VW ve Wolfsburgu vybudovali Autoschtadt.

Autoschtadt Wolfsburg 02

Koupili jsme si vstupenky a v první budově jsme se seznámili s techologií výroby aut.

Autoschtadt Wolfsburg 03

V dalším patře byla velice zajímavá expozice o ekologii, už tady bychom mohli strávit celý den. V přízení byla herna pro děti, všechny hry byly tématicky orientovány na auta a dopravu.

Autoschtadt Wolfsburg 04

V druhé budově jsme mohli obdivovat stará auta. Toto je myslím první auto pana Daimlera,byla tady i tříkolka pana Benze. 

Autoschtadt Wolfsburg 06

Nádherné Bugatti z roku 1935.

Autoschtadt Wolfsburg 07

Zlatý Brouk s diamantovou výzdobou. Lidový vůz vyráběný německou automobilkou Volkswagen v letech 1938 až 2003. Název Brouk (v anglicky mluvících zemích Beetle, německy Käfer) vznikl jako lidová přezdívka a až později se začal používat jako oficiální jméno modelu. 

Autoschtadt Wolfsburg 08

Bugatti Veyron je třetí nejvýkonnější sériově vyráběný osobní automobil na světě. Je pojmenován podle automobilového závodníka Pierra Veyrona, který v roce 1939 vyhrál závod 24 hodin Le Mans s vozem Bugatti 51A. V roce 2005 vytvořil světový rychlostní rekord v kategorii sériově vyráběných vozidel o hodnotě 407,16 km/h. Akceleruje z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy a z 0 na 300 km/h za 17 sekund.

Autoschtadt Wolfsburg 09

Každá značka koncernu VW tady má svoji budovu, ve které se představuje. Líbila se mi prezentace Škody Auto, ale já jsem se vyfotil v Auti TT kabrio.

Autoschtadt Wolfsburg 10

Ten válec v pozadí je jeden ze dvou skladů hotových vozů.

Autoschtadt Wolfsburg 11

sem se přivážejí nové vozy z továrny.

Autoschtadt Wolfsburg 12

Jako ve včelím úle, čekají, kdy si pro ně příjde zákazník. Za 6 Euro se můžete projet výtahem, ale je vyprodáno dlouho dopředu.

Autoschtadt Wolfsburg 13

V budově napravo se předávají nové vozy novým šťastným majitelům. Ptal jsem se na nového Passata, ještě ho neměli - škoda. Ale to asi byla jediná malá šmouha na velice zajímavém dnu. Byl jsem tady s maminkou a dcerou a jsem přesvědčený, že i jim se tady líbilo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře