Ptačí park Walsrode

13. říjen 2014 | 11.41 |

Vogelpark Walsrode 01

Vogelpark Walsrode - vřele doporučuji navštívit :-)

Vogelpark Walsrode 02

Nachází se pod Hamburkem, nad Soltau, součást Luneburského vřesoviště - skvělá rekreační oblast.

Vogelpark Walsrode 03

Přijeli jsme, zaparkoval jsem a nemusel jsem platit za parkování

Vogelpark Walsrode 04

Koupili jsme si vstupenky a začal jsem nadšeně fotit každého ptáčka.

Vogelpark Walsrode 05

Fotit ptáčky není jednoduché. Někdy se schovávají, jindy jsou neposední. Ale tady je to vymyšeno tak dobře, že většinu ptáčků můžete pohodlně "lovit".

Vogelpark Walsrode 06

U vstupní brány jsme dostali mapku, podle které jsme postupovali.

Vogelpark Walsrode 07

A najednou mi došla baterka na fotoaparátu.

Vogelpark Walsrode 08

A až poté jsem si park užil.

Dostali jsme program krmení ptáků. První byli tučňáci. Přišli jsme tam, a tučňáci už byli seřazení, protože věděli, že se blíží čas krmení. Přijel pán s vozíkem, otevřel jim vrátka, a tučňáci ťapali po zídce, takže jsme si je mohli hladit a krmit, protože pán nám nabídnul rybky, ať si každý, kdo má zájem, nakrmí svého tučňáka. Mezitím nám vyprávěl zajímavosti o tučňácích. Bylo to velice milé.

Pak jsme se přesunuli na krmení plaměňáků. Tam to dopadlo stejně. Pán nám dával rybky, ať si nakrmíme svého plameňáka, mezitím nám o nich vyprávěl zajímavosti. Další bylo krmení mláďat. To probíhalo za sklem. Mladík pinzetou krmil malé chlupaté kuličky a vyprávěl nám, co z nich vyroste...

Uprostřed parku byla velká louka. V 11 hodin jsme se sešli na ptačí šou. Usadili jsme se na lavičky. Kousek nad hlavami nám přeletěl sokolík a přistál na ruce mladíkovi, který nám o něm začal vyprávět. V průběhu vyprávění si sokolíka posílal s kolegou, takže nám opakovaně prolétal kousek nad hlavou. Potom si začali posílat další ptáky, kteří přilétali a přiházeli z různých stran. Mladík nám o nich nadšeně vyprávěl a demonstroval jejich schopnosti. Bylo to velice zajímavé a milé. Byla v tom cítit velká láska k ptákům. Na závěr prezentace vypustili nad louku asi 80 ptáků. Přelétali nám v hejnech nad hlavu - bylo to úchvatné, dojemné, nahrnuly se mi slzy do očí...

V poledne jsme si dali oběd. V parku jsou restaurace i kiosky. Součastí parku jsou i houpačky a prolézačky pro děti. Dalo by se tady toulat celý den.

Náhdera. Vřele doporučuji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře