Klimahaus Bremerhaven

23. srpen 2013 | 11.07 |

klimahaus 01

Klimahaus Bremerhaven 8° Ost je odborná, vědecko - vzdělávací výstava. V roce 2006  ji otvíral britský hudebník Bob Gendolf. Rozloha 18.800 m², ročně ji navštíví asi 600 000 návštěvníků. 

klimahaus 045

 Mimo jiné umožňuje virtuální cestu kolem světa podél osmého stupně zeměpisné délky. 

klimahaus 044

Jaké pocity vyvolávají tyto různé typy podnebí na naší Zemi – od 38 stupňů Celsia při 85 procentech vlhkosti vzduchu až po suchých šest stupňů pod nulou?

klimahaus 04

Jednotlivé zastávky:

1. Isenthal – Švýcarsko
2. Sardinie – Italie
3. Kanak – Nigérie
4. Ikenge – Kamerun
5. Země krále Mauda – Antarktida
6. Satitoa – Samoa
7. Gambell – Aljaška
8. Hallig Langeneß – Německo

klimahaus 06

Každé destinaci je věnován zvláštní výstavní komplex, kde lze na vlastní kůži pocítit specifické podnebí, prohlédnout si flóru a faunu. Krátké filmy a názorné panely objasňují meteorologické jevy v příslušném regionu. Na dalších výstavních plochách lze získat informace o tom, jak živly oheň, voda, země a vzduch ovlivňují počasí a podnebí, jaké perspektivy má vývoj klimatu na Zemi a jaké možnosti má každý k tomu, aby chránil podnebí (a životní prostředí). V meteorologickém studiu se návštěvníci dozvědí, jak vznikají předpovědi počasí a jak jsou vyráběny zprávy o počasí pro televizi.

klimahaus 03

Mimo "cestu kolem světa" je zde řada dalších expozic. Myslím, že dočasná výstava byla o dynosaurech

klimahaus 02

klimahaus 088

klimahaus 08

Ze střechy budovy byla pěkná vyhlídka na Bremerhaven.

klimahaus 09

V místě, kde se řeka Vezera vlévá do Severního moře, se rozprostírá největší město německého severomořského pobřeží, Bremerhaven. Přístavní svět města Bremerhaven fascinuje emotivními inscenacemi a napínavým zprostředkováním vědění

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře