Stuttgart

17. srpen 2013 | 10.41 |

stuttgart 09

Stuttgart je nejen hlavním městem Bádenska - Wurttemberska, ale také jedním z největších a nejvýznamnějších měst této spolkové země. Z původního hřebčince, zřízeného v 10. století se rozvinulo v sídelní město wurttemberských vévodů a později králů.

stuttgart 01

Státní galerie vznikla z muzea výtvarného umění, založeného v roce 1843 králem Vilémem I, jež schraňovalo jeho soukromou sbírku. Nyní se řadí k nejlepším německým galeriím. Kromě úžesné kolekce starých mistrů a moderního umění, pečuje také o početnou sbírku grafických listů.

stuttgart 02

V době naší návštěvy galerie procházela rozsáhlou úpravou, proto bbylo otevřené pouze jednou křídlo a mohli jsme shlédnout pouze část sbírky, sympatické bylo, že galerii nezavřeli celou a vstup byl zdarma. Z klíčových děl galerie jsme viděli Jarní pole od Clauda Moneta. 

stuttgart 04

Z jižní strany náměstí Schillerplatz se naskýtá pohled na chór kolegiátního kostela sv. Kříže. Gotický boží stánek z 15. století byl včleněn do zdí předchozího ranně gotického kostela. Navzdory škodám, způsobeným II. světovou válkou, si uchoval původní kamennou galerii wurttemberských vévodů.

stuttgart 06

Ve většině kostelů, které jsme v Německu navštívili, hrály varhany.

stuttgart 07

I zde jsme si užili chvilku klidu a rozjímaní za majtátného a okoulujícího zvuku varhan.

stuttgart 08

Secesní tržnice vyrostla v letech 1912 jako potravinová burza na místě dřívějšího zeleninového trhu a patří k nejkrásnějším v Evropě. Mě však okoulily lahůdky, které se zde prodávaly :-)

stuttgart 10

Ve čtrti Oberturkheim, východně od centra Stuttgartu se nachází známé Mercedes-Benz-Muzeum

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře